BenQ GV1 kompaktowy projektor LED zapewnia wolność transmisji

ISE 2019 – nasze wrażenia
Marzec 1, 2019
Już są ! Nowe ekrany elektryczne zasilane bateriami tylko w visunext !!
Październik 21, 2019

BenQ GV1 to kompaktowy i szczególnie przenośny projektor LED z wieloma funkcjami, które wyróżniają go spośród tłumu projektorów LED. Dzięki nim jest to idealne rozwiązanie dla rozrywki w domu lub w czasie podróży, ponieważ mobilność jest priorytetem w przypadku GV1! Oprócz kompaktowej konstrukcji, zapewnia to wewnętrzny akumulator.

Źródło światła LED

Aby umieścić projektor w tak małej obudowie, konieczne jest wyposażenie go w alternatywne źródło światła. Dzięki zastosowaniu źródła światła LED, nie ma oczywiście potrzeby wymiany lampy – nie ma więc zanieczyszczenia środowiska przez odpady . A źródło światła LED świeci nawet przez 30 000 godzin w trybie Eco.

Kolejną pozytywną cechą jest jakość koloru. Dzięki indywidualnym, kolorowym diodom LED, BenQ GV1 jest w stanie osiągnąć dobre dopasowanie koloru, co zapewnia jednorodny obraz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bateria wewnętrzna

Dodatkowym plusem  jest zintegrowana bateria projektora. Dzięki tej baterii, wiązka LED może pracować do 3 godzin bez zasilania sieciowego. Dzięki temu idealnie nadaje się do użytku tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla aktywności na świeżym powietrzu.

Aplikacje do wyboru dzięki AptoideTV

Jedną z cech, których naprawdę nie spodziewalibyśmy się po projektorze tej wielkości, jest możliwość instalowania aplikacji. Dzięki AptoideTV, systemowi zarządzania aplikacjami opartemu na systemie Android, który jest używany na SetTop boxes, można zainstalować różne aplikacje. To czyni projektor GV1  jeszcze bardziej interesującym do samodzielnego użytku. Sam projektor posiada 8 GB pamięci, z których część jest wykorzystywana przez system operacyjny. Pozostałą pamięć można wykorzystać na przykład na aplikacje.

Dual Band WLAN dla stabilnych połączeń

Do zainstalowania aplikacji potrzebny jest dostęp do sieci WLAN. BenQ GV1 oferuje tu aktualny standard (IEEE 802.11 a/b/g/n), a nawet wykorzystuje dwuzakresową sieć WLAN na kanale 2,4 GHz i 5 GHz. W zależności od ustawień routera WLAN, masz możliwość parowania z dwoma popularnymi kanałami, przy czym kanał 5 GHz zazwyczaj oferuje lepsze połączenie, ponieważ nie jest tak mocno wykorzystywany jak kanał 2,4 GHz. Dzięki temu sieć WLAN urządzenia GV1 spełnia optymalne warunki do przesyłania strumieniowego zawartości sieci.

Praktycznie projektor oferuje również możliwość utworzenia hot spotu, jeśli nie ma struktury WLAN. W ten sposób projektor może być zasilany bezpośrednio z jednego urządzenia, przy czym oba urządzenia nie znajdują się w tej samej sieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AirPlay & Miracast

Jeśli chodzi o odtwarzanie bezprzewodowe, BenQ GV1 jest dobrze pozycjonowany, nie tylko ze względu na podwójne pasmo WLAN, ale także dlatego, że ma AirPlay i Miracast. Umożliwia to odtwarzanie zawartości z urządzenia z systemem iOS lub Mac lub z urządzenia z systemem Android. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest szczególnie interesujący, gdy zawartość pochodzi ze smartfonu lub tabletu. W tej kombinacji BenQ GV1 jest idealny do użytku mobilnego i bezprzewodowego odtwarzania. Ponieważ oba standardy oferują wystarczającą wydajność, nawet transmisja wideo nie stanowi problemu.

Głośnik wewnętrzny

Inną szczególną cechą, która sprawia, że projektor BenQ LED są interesujące jako urządzenie typu all-in-one, jest wewnętrzny głośnik o mocy 5 Watt. Zaletą głośnika jest to, że może on być używany nawet wtedy, gdy projektor niczego nie wyświetla. Dzięki temu BenQ GV1 staje się kompaktowym głośnikiem Bluetooth. Wykorzystuje standard Bluetooth 4.0. Umożliwia to wygodne przesyłanie sygnałów audio ze smartfonu lub tabletu do projektora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prosta konstrukcja

Projektor LED BenQ jest bardzo łatwy w użyciu, jeśli chodzi o konfigurację i regulację. Posiada automatyczną korekcję geometrii obrazu, która prostuje obraz po ustawieniu projektora. Dzięki odchylanej głowicy, która znajduje się nad otworem głośnika, jest w stanie wyświetlać obraz nieco powyżej pozycji ustawienia, co jest wygodniejsze dla widzów. Do ustawiania ostrości służy mały element sterujący z boku głowicy projektora. GV1 nie posiada zoomu.

Projektor opiera się na wygodnym pilocie zdalnego sterowania, który bezpośrednio steruje najważniejszymi funkcjami za pomocą przycisków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytnik USB

Po stronie interfejsu projektor wyposażony jest w pojedynczy interfejs USB-C. Służy do przewodowej transmisji obrazu. Jednak posiada również możliwość podłączenia czytnika USB. Może być używany do odtwarzania różnych treści z pamięci USB. Obejmuje to zdjęcia, filmy wideo i muzykę. Obsługiwane formaty to JPEG, MP3, MPEG4, H.236 i XVID. Teraz wystarczy tylko pamięć USB z interfejsem USB-C lub odpowiedni adapter do USB-C.

Design

Oprócz wszechstronnych funkcji, BenQ GV1 oferuje równie atrakcyjne wzornictwo. Na pierwszy rzut oka, nie wygląda jak projektor, ale może być  głośnikiem Bluetooth. Dzięki srebrno-białemu kolorowi obudowy, harmonijnie wtapia się w otoczenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane techniczne

Projektor DLP wykorzystuje rozdzielczość 854 x 480 pikseli. Nie osiąga rozdzielczości HD, ale nie jest to zauważalne w przypadku rozmiaru obrazu. Wyposażony jest w jasność 200 ANSI lumenów. Oznacza to, że jaśniejsze pomieszczenia muszą być nieco zaciemnione, aby uzyskać dobry obraz. Pod względem kontrastu, GV1 jest dobrze pozycjonowany i ma wartość 100.000:1. Jego optyka ma stosunek 1,3:1. Z tym stosunkiem osiąga rozmiar obrazu 40 cali w odległości jednego metra.

Oprócz portu USB-C projektor posiada również port AC do podłączenia zewnętrznego źródła zasilania.

Jak już wspomniano, GV1 jest niezwykle kompaktowy. W liczbach jest to 80 mm x 155 mm x 80 mm (szer. x wys. x głęb.) o wadze 0,7 kg.

Wniosek: Uniwersalny i przenośny projektor LED dla całej rodziny.

Dzięki GV1, BenQ stworzył naprawdę ciekawy projektor, który łączy w sobie szereg praktycznych funkcji. Bez względu na to, czy zawartość jest podawana bezprzewodowo czy przewodowo. A dzięki wbudowanemu akumulatorowi nadaje się do użytku w miejscach, o których wcześniej nawet nie pomyślałeś.

BenQ GV1 to uniwersalny, łatwy do podłączenia i praktyczny projektor dla całej rodziny.

 

Komentarze są wyłączone.