Nowe projektory laserowe marki Epson

Wszystko na temat odpowiedniego projektora na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej
Kwiecień 27, 2018
Podsumowanie roku 2018 w sklepie videoprojektor24
Grudzień 20, 2018

Już na ISE 2018 w Amsterdamie Epson ogłosił nowy laserowy projektor. Teraz nadszedł czas na wprowadzenie na rynek nowych projektorów Epson z technologią 3LCD i źródłem światła laserowego.

Nowe projektory serii Epson EB-L dostępne są w różnych kolorach, z różnymi wartościami jasności oraz różnymi rozdzielczościami. Pod względem pozostałych parametrów technicznych są niemal identyczne.

 

Są to modele Epson EB-L615U, Epson EB-L610U, Epson EB-L510U, Epson EB-L400U i Epson EB-L610W.

 

W kwesti rozdzielczości  japoński producent w coraz większym stopniu opiera się na rezolucji WUXGA. Dzięki wysokiej rozdzielczości obrazu projektory marki Epson oferują atrakcyjną platformę dla aktualnych treści. Jeden model, Epson EB-L610W, oferowany jest w rozdzielczości WXGA i tym samym jest najtańszym z nowych projektorów laserowych Epson.

 

U na końcu nazwy modelu oznacza rozdzielczość WUXGA, podczas gdy W oznacza WXGA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laserowe źródło światła

Do tej pory projektory Epson z laserowym źródłem światła można było znaleźć tylko w segmencie kina domowego lub w projektorach do dużych instalacji. W nowej serii Epson EB-L pojawiły się one w obszarze zwykłych projektorów do prezentacji. Jednak nie są one jeszcze tak małe jak modele przenośne, co sprawia, że są interesujące przede wszystkim do instalacji stacjonarnych.

Zaletą źródła światła laserowego jest to, że nie jest konieczna wymiana lampy. Diody laserowe zapewniają żywotność do 30 000 godzin w trybie Eco. Kolejną zaletą źródła światła laserowego jest wykorzystanie projektora przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To sprawia, że są interesujące nie tylko dla prezentacji, ale także dla digital signage. A ze względu na selektywną, precyzyjną kontrolę światła, można teraz znacznie zwiększyć kontrast. Dlatego wszystkie pięć nowych projektorów laserowych Epson ma współczynnik kontrastu 2 500 000: 1.

 

 

 

Funkcje

Pod względem funkcji nowa seria Epson EB-L jest bogato wyposażona. W zależności od modelu projektory mają wiele funkcji, które znacznie ułatwiają integrację urządzeń w salach konferencyjnych. Należą do nich HDBaseT i Lens-Shift.

HDBaseT

Dzięki HDBaseT nowe projektory laserowe Epson są w stanie przesyłać sygnał w jakości 1080p do 100 m za pomocą kabla Cat (Cat 5e / 6). W tym przypadku jest to transfer punkt-punkt. HDBaseT nie jest zasilany przez istniejącą sieć. Połączenie HDBaseT zawsze ma sens, gdy konieczne jest zmostkowanie dłuższych kabli, na przykład w większych pomieszczeniach. Tutaj długi kabel HDMI nie wchodzi w rachubę. Epson oferuje niezbędny nadajnik HDBaseT w opcjonalnym akcesorium.

Lens-Shift

Dzięki funkcji przesunięcia obiektywu, jaką oferują niektóre urządzenia, obraz może być optycznie przesunięty, co jest praktyczną cechą w przypadku stałych instalacji. Modele wyposażone w Lens-Shift oferują przesunięcie pionowe o +/- 50% i przesunięcie w poziomie o +/- 20%. Można go użyć do przesunięcia obrazu bez ustawienia projektora pod kątem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W razie potrzeby projektory Epson zapewniają pionową i poziomą korekcję trapezową o wartości +/- 30 stopni każdy.

Pod względem elastyczności optyki wszystkie nowe projektory Epson są wyposażone w zoom 1.6x, który pozwala na elastyczne dopasowanie rozmiaru obrazu lub odległości.

WLAN

Jak w przypadku wielu projektorów Epson, niektóre nowe urządzenia z serii EB-L firmy Epson mają również funkcję WLAN. Jest już ona dostępna w modelach Epson EB-L615U i Epson EB-L610U. W przypadku innych modeli funkcja WLAN jest opcjonalna.

Aby korzystać z sieci WLAN, potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania. Dla komputerów PC i Mac Epson zapewnia oprogramowanie Easy MP. Na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet i smartfon, producent oferuje aplikację Epson iProjection. Jest ona dostępny na Androida i iOS.

 

Miracast

Kolejną bezprzewodową funkcją jest Miracast. Umożliwia bezprzewodową transmisję treści w jakości 1080p ze zgodnych urządzeń z Androidem, takich jak tablet lub smartfon, do projektora. Zwłaszcza w przypadku prezentacji z zawartością wideo jest to przydatna funkcja. Funkcja ta jest dostępna do dwóch najlepszych modeli Epson EB-L615U i Epson EB-L610U.

 

Dzięki nowym projektorom serii Epson EB-L japoński producent projektorów oferuje szereg ciekawych, nowych urządzeń, które szybko znajdą się w codziennej prezentacji w większych salach konferencyjnych i projektach digital signage. Dzięki swoim funkcjom i elastyczności projektory laserowe Epson oferują doskonałą charakterystykę instalacji. Dzięki tym urządzeniom Epson robi kolejny krok w przyszłość, z dala od konwencjonalnej lampy projektora. Jesteśmy ciekawi, które nowe urządzenia pokażą się na rynku w nadchodzących latach. Dzięki nowej serii L Epson zrobił duży krok naprzód.

Komentarze są wyłączone.