Epson EH-TW7300 – Twój świat kina domowego 4K

BenQ W1050- nowy projektor kina domowego z serii W
Wrzesień 3, 2017
Wszystko na temat odpowiedniego projektora na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej
Kwiecień 27, 2018

 

epson-ehtw7300

 

Epson EH-TW7300 – Wejście do kina domowego 3D Full HD z ulepszeniem 4K

Epson EH-TW7300 oferuje w porównaniu do swojego poprzednika znacznie większą wydajność, którą docenią fani kina domowego.

Innowacje

W porównaniu do swojego poprzednika TW7200, Epson EHTW7300 bardzo się zmienił. I to zdecydowanie w pozytywnym sensie. Podczas gdy poprzednik zrezygnował z dużej części funkcji TW9200, TW7300 jest teraz znacznie bardziej atrakcyjny.

 

4K Enhancement

Podobnie jak dwa projektory z serii TW93xx , Epson EH-TW7300 oferuje teraz również technologię korekcji 4K. Wraz z nią projektor robi znaczący krok naprzód i tym samym przestaje być projektorem niszowym dla początkujących . Technologia korekcji 4K przesuwa panel Full HD projektora, generując obraz 4K. Chociaż w tym momencie nie jest to prawdziwy obraz 4K, różnica w stosunku do rozdzielczości Full HD jest wyraźnie widoczna. Dotyczy to zarówno projektora 4K, jak i ceny Epson TW7300. Jakość projektora w ciągu dzień, jest absolutnie warta zobaczenia.

Aby obraz 4K mógł być przetworzony, konieczne jest oczywiście połączenie HDMI ze standardem szyfrowania HDCP 2.2. Tak jest w przypadku modelu TW7300.

 

  Super Resolution

Super rozdzielczość była już obecna w poprzedniku, teraz została ponownie poprawiona. Wraz z technologią korekcji 4K, Super Resolution zapewnia ponowne wyostrzenie obrazu. Dzieje się to w przypadku Full HD i obrazu 4K. Zmieniona wersja została specjalnie zoptymalizowana do prezentacji 4K. Po włączeniu w testach projektora EH-TW7300 różnica była rozpoznawalna natychmiast.

Kompatybilny z HDR

Aby Epson TW7300 spełnił wszystkie warunki kina domowego obsługuje teraz HDR (High Dynamic Range). Dzięki HDR projektor jest w stanie wyświetlić całkowicie nowe gradacje kontrastu, których poprzednie modele po prostu nie były wstanie zaktualizować. Ze względu na prezentacje HDR, obraz zyskuje na plastyczności, szczególnie w ciemniejszych scenach. Ponadto tworzy o wiele bardziej żywy i rzeczywisty efekt. Dzięki HDR obraz coraz bardziej zbliża się do rozpoznawalnego obszaru, otwierając w ten sposób zupełnie nowe opcje wyświetlania.

 

Frame Interpolation

Interpolacja klatek, zwana także obliczaniem pośredniego obrazu, jest teraz również dostępna w TW7300. W przypadku poprzednika funkcja ta nie była brana pod uwagę, co zdecydowanie zasmuciło wielu fanów kina domowego. Wyznaczanie obrazu pośredniego zapewnia szybką i bezproblemową prezentację dla szybkich sekwencji obrazów, które występują przeważnie w filmach akcji. Bez interpolacji klatek szybkie sekwencje mogą powodować szarpanie, czego można w ten sposób uniknąć.

Jakość obrazu

Pod względem jakości obrazu nowa seria również została ulepszona, zwłaszcza w dziedzinie optyki. Dwie dodatkowe szklane soczewki zostały włączone do optyki, dzięki czemu prezentacje 4K mają najlepszą możliwą ostrość. Ponadto, w trybie kina cyfrowego, została osiągnięta przestrzeń kolorów DCI. To oczywiście świadczy o doskonałej reprodukcji kolorów.

 epson-ehtw7300 (1)

 

Zmotoryzowana optyka

Optyka Epsona EH-TW7300 została całkowicie przeprojektowana. Można to rozpoznać po tym, że ostrość, zoom i funkcje przesunięcia obiektywu można teraz obsługiwać w sposób mechaniczny. Poprzednie modele na próżno oczekiwały wprowadzenia w nich takich innowacji. Teraz nadszedł czas. Ustawienia mogą być dokonywane za pomocą zdalnego sterowania, co jest szczególnie istotne w przypadku instalacji przysufitowej. Drobne linie można teraz oglądać bezpośrednio na obrazie i dokonywać regulacji za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Dodatkowym plusem optyki jest funkcja pamięci w ustawieniach obiektywu. Ponadto można przechowywać do 10 pozycji. Ta funkcja jest szczególnie interesująca dla użytkowników z regulowanym ekranem.

Soczewka umożliwia stworzenie szerokości obrazu 2 m w odległości od około 270 do 565 cm. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak duży jest 2,1-krotny zoom.

 

Lens-Shift

Jak już wspomniano, funkcja przesunięcia obiektywu jest teraz również zmotoryzowana. W swojej klasie Epson TW7300 pozostaje jednym z najpotężniejszych urządzeń. Oferuje pionowe przesunięcie w zakresie +/- 96,3% i przesunięcie w poziomie +/- 47,1%. Ułatwia to dostosowanie obrazu na ekranie. Ponieważ jest to teraz możliwe za pomocą zdalnego sterowania, precyzyjna regulacja staje się dziecinnie prosta

 

 

Cechy charakterystyczne

Projektor LCD wykorzystuje rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli w formacie 16: 9. Jego jasność wynosząca 2300 lumenów jest korzystna zarówno dla kina domowego 3D, jak i salonu. Różnicę w stosunku do urządzeń serii TW9er stanowi kontrast. W przypadku TW7300 jest on na poziomie 160 000: 1. Testy Epsona TW7300 pokazuje w pełni jego dobrą stronę. Szumy pracy projektora jak na taką moc jaką on reprezentuje są dość niskie. Przy 24 dB w trybie normalnym i 20 dB w trybie Eco oferuje atrakcyjne wartości.

Złącza

Projektor Epson 4K ma dwa wejścia HDMI, z których jeden obsługuje HDCP 2.2. Jest to konieczne do prezentacji 4K. Dostępny jest również interfejs VGA dla komputerów osobistych i notebooków. Ponadto dostępny jest interfejs USB typu A, a także interfejs mini-USB do serwisowania. Do sterowania projektorem dostępny jest interfejs RS232 oraz sieć LAN. Dostępne jest również wyjście Trigger 3,5 mm

 epson-ehtw7300 (2)

Zakres dostawy

Zakres dostawy Epson EH-TW7300 składa się z kabla zasilającego, pilota zdalnego sterowania z bateriami, dokumentacji i zacisku kablowego HDMI

Komentarze są wyłączone.