BenQ W1050- nowy projektor kina domowego z serii W

Porównanie modeli serii EB-Wxx marki Epson
Lipiec 20, 2017
Epson EH-TW7300 – Twój świat kina domowego 4K
Kwiecień 8, 2018

Przechwytywanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraz z projektorem BenQ W1050 tajwański specjalista na rynku projektorów rozszerzył swoje portfolio o kolejny projektor kina domowego. Modele z serii W projektorów BenQ wyróżniają się kołem kolorów RGBRGB i uzyskanymi dzięki temu naturalnymi kolorami.

 

Koło kolorów RGBRGB

Koło kolorów RGBRGB wraz z chipem DLP jest sercem projektora BenQ W1050. W przeciwieństwie do tradycyjnych kół kolorów, które firma BenQ stosowała w modelach serii W, najnowsze posiada zaletę umożliwiającą mieszania kolorów na wyższym poziomie. Wszystkie widziane kolory powstają na bazie trzech podstawowych kolorów. To czyni go porównywalnym z projektorami LCD, gdzie podczas wytwarzania obrazu bazuje się na trzech podstawowych kolorach. Kolejnym, pozytywnym aspektem jest to, że widzowie, którzy mogą lub cierpią na tzw. Efekt tęczy nie doświadczą go w projektorze z kołem kolorów RGBRGB.

 

BenQ_RGBRGB_Farbrad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym punktem w kwestii odwzorowania kolorów w projektorze BenQ W1050 jest 96% pokrycie obszaru kolorów Rec.709. Tym samym projektor produkuje naturalne kolory, do czego przyzwyczaiły nas np. odbiorniki TV.

 

Full-HD

Tak jak w przypadku innych modeli serii W, projektor BenQ W1050 jest również wyposażony w rozdzielczość Full HD. Tym samym dostarcza on bogate w szczegóły i ostre obrazy.

 

BenQ_W1050_Fernbedienung-1024x722

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tryby Home-Entertainment

Tym co czyni projektor BenQ W1050 jeszcze bardziej atrakcyjnym dla kina domowego są trzy tryby.

Tryb Sport został przewidziany dla wydarzeń sportowych takich jak piłka nożna.

Vivid TV jest dobrym rozwiązaniem dla fanów telewizji, którzy chcą się cieszyć doskonałą jakością obrazu nawet podczas dnia.

Tryb Cinema zapewnia dobry kontrast.

Tryby obrazu można wygodnie zmieniać i ustawiać przy pomocy pilota.

 

 

3D

Funkcja 3D tak jak w przypadku innych projektorów kina domowego również pojawiła się w projektorze W1050. Tak jak w przypadku innych modeli serii W bazuje ona na technologii DLP Link. Tym samym sygnał 3D poprzez refleksję od ekranu jest przekazywany do okularów 3D. Projektor BenQ oferuje odpowiednie okulary migawkowe 3D D5 opcjonalnie.

 

BenQ_W1050_Objektiv-1024x585

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elastyczny

Obiektyw projektora BenQ W1050 w kwestii swojej elastyczności jest zbliżony do innych modeli BenQ serii W. Dzięki 1,2krotnemu zoomowi otrzymujemy obraz o szerokości 2 metrów z odległości pomiędzy około 260 i 310 cm. Kolejną zaleta jest pionowa korekcja Keystone wynosząca +/-40 stopni. Tym samym projektor sprawdzi się podczas instalacji przysufitowej oraz podczas montażu na stole.

 

BenQ_W1050_Anschluesse-1024x586

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Złącza

Projektor BenQ W1050 w kwestii złącz posiada wszystko co niezbędne jest do prezentacji kina domowego. W porównaniu z innymi urządzeniami brakuje mu jedynie wsparcia MHL jednego ze złącz HDMI. Jednak opcjonalny adapter BenQ QCast może być zasilany poprzez zenwętrzne źródło zasilania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *